Home News नेपालमै दुईपाङ्ग्रे तथा चारपाङ्ग्रे सवारीसाधनको एसेम्बल गर्न धमाधम आवेदन दिँदै अटो कम्पनीहरु...

नेपालमै दुईपाङ्ग्रे तथा चारपाङ्ग्रे सवारीसाधनको एसेम्बल गर्न धमाधम आवेदन दिँदै अटो कम्पनीहरु (सेयर गराै)

125
0


नेपालमै दुईपाङ्ग्रे तथा चारपाङ्ग्रे सवारीसाधनको एसेम्बल गर्न अटो कम्पनीहरुको ताँती लागेको छ। अहिलेसम्म दर्जन बढी यस्ता कम्पनी दर्ता भइसकेका छन्। केही कम्पनीले एसेम्बलको काम नै थालिसकेका छन् । यस्तो अवस्थामा सरकारले अटो एसेम्बलिङबारे समिति नै गठन गरी अध्ययन थालेको छ।

उद्योग विभागका महानिर्देशको नेतृत्वमा अर्थ मन्त्रालय, कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालयलगायतको प्रतिनिधित्व रहने गरी एक समिति गठन गरिएको हो । उद्योग विभागमा विदेशी लगानी र नेपाली लगानीका एसेम्बल उद्योगहरुले सञ्चालनको लागि अनुमति माग गरेका छन् । केहीले त उद्योग दर्ताको प्रक्रिया समेत सक्याएका छन् ।

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
विश्वमा एउटा यस्तो देश छ जुन दुई पिल्लरमा टिकेको छ भन्ने सुन्दा तपाइलाई कस्तो लाग्छ रु सुन्दा होइन जस्तो लागेपनि यो वास्तविकता हो । इंग्ल्याण्डको साफोल्स समुन्द्री तटबाट १० किलोमिटर टाढा रहेको सील्याण्ड माइक्रो नेसनका नामले पनि चिनिन्छ ।

सील्याण्डको जनसंख्या मात्र २७ छ । सुन्दा अचम्म लाग्छ तर यो सत्य हो । मात्र शून्य दशमलव शून्य शून्य एक वर्ग किलोमिटर क्षेत्रफल भएको सील्याण्ड युरोपको बिकसित देश बेलायतको नजिकै रहेको छ । यसले आफूलाई विश्वकै सबैभन्दा सानो देशका रुपमा दाबी गर्दछ ।

यस देशका राष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री वा मालिक जो भनेपनि रोय बेट्स नामक एक व्यक्ति थिए । उनको मृ’त्यु पश्चात् त्यस देशको जिम्मेवारी उनका छोरा माइकलले लिएका छन् । यस देशको निर्माण दोश्रो विश्वयुद्धताका ब्रिटेनले गरेको भनाइ छ । यद्यपि यस देशलाई कुनैपनि अन्तर्राष्ट्रिय मान्यता भने दिइएको छैन ।

आफ्नै कुनै जीविकोपार्जनको साधन नभएता पनि यस देशको आफ्नै मु्द्रा र स्ट्याम्प टिकट छ । खासमा यस देशमा थुप्रै विदेशी आर्थिक सहयोग आउने गरेको छ । अन्तर्राष्ट्रिय मान्यता प्राप्त विश्वको सबैभन्दा सानो देश भने भ्याटिकन सिटी हो । एजेन्सीको सहयोगमा

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here