Home News कठै बिचरा ! का’लले लैजान बिर्सेका यी बुबाको बिजोक, कस्ले बुझीदेला र...

कठै बिचरा ! का’लले लैजान बिर्सेका यी बुबाको बिजोक, कस्ले बुझीदेला र उनको पीडा (भिडियो हेर्नुहोस् ) सके सहयोग नसके सेयर गराै

302
0

हामिले जिउने साधारण जीवन भन्दा फरक किसिमको जि’न्दगी छ यी बुबाको ।

कसरी हेर्न सकिन्छ होला यो द’र्दनाक अ’वस्था ।हामिले पत्रकारिताको लामो यात्रामा भेटिएका यी बुबालाई भेट्न जादा उहाको अ’वस्था हेर्न धेरै हिम्मत जुटायौ ।श’रीर ड’डेर कालो भएको छ,बृद्द शरीर,ह’ड्डी मात्र देखिन्छ ।

हामी मान्छौ जिन्दगीमा सबैलाई दु’ख पर्छ,सहनुपनी पर्छ तर यी बुबाको जस्तो दु’ख,कसैलाई नपरोस् ।ग’रिबिले पि’ल्सिएका यी बुबालाई कती पी’डा भएको छ,रातभरी दुखेर एया एया भन्नू बाहेक उहासग के नै पो छ र ।घा’उ सुकेर पा’प्रै पा’प्रा देखिन्थे।झि’गाहरु वरिपरि भन्केका ।

बग्लुङ्ग जिल्लामा बस्ने टेकबहादुर कामी हो बुबाको नाम ।यो रो’गले उहालाई ५ वर्ष देखि दु’ख दिइरहेको छ ।उहालाई साथ दिने कोहि भएनन।समस्या माथी स’मस्या थपिइरहयो ।घर ज’लेर ख’रानी भयो,भएका गाईबस्तु समेत आगोमा ज’लेर गए ।बिचरा बुबालाई साथ दिने श्रीमती बाहेक कोहि भएनन अहिले ।

बि’चरा बुबा पी’डा सहन नसकेर रो’ईरहनु हुन्छ ।श’रिरका अधिकास भागमा चो’टहरु छन ।पि’पका धाराहरु बगिरहन्छन ।न औषधि छ,न उ’पचार छ ।न त मीठो मसिनो खानेकुरा छ ।क’ठै कस्तो जि’न्दगी ! बुढाबुढी मात्र बस्नुहुन्छ घरमा ।भएको एउटा् छोरा पनि अ’पांग साथमा छैनन ।उनी बुबाआमालाई छोडेर अर्कै ठाउमा बस्छन ।

यो जिन्दगी जि’उनु भन्दा म’र्न पाएनी हुन्थ्यो भन्दै बुबा आमा रुनुहुन्छ ।गरिबिको पी’डा,त्यसमाथी बुबाको यस्तो अ’वस्था छ ।भएको छोराले पनि वास्ता नगरेपछि बुबा आमालाई सार्है बि’पत परेको छ ।काम गरेर खान सक्ने अ’वस्था समेत छैन आमा बुबाको

भिडियो हेर्नुहोस :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here