Home News धेरैको ज्या’न जोगाएर संसार छोडिन् बिनिताले, बहादुरीको चर्चा सुनेर सयौं मान्छे विनिताको...

धेरैको ज्या’न जोगाएर संसार छोडिन् बिनिताले, बहादुरीको चर्चा सुनेर सयौं मान्छे विनिताको घर पुगे

359
0

धेरैको ज्या’न जोगाएर संसार छोडिन् बिनिताले, बहादुरीको चर्चा सुनेर सयौं मान्छे विनिताको घर पुगे

एजेन्सी । भारतको हिमाचल प्रदेशको कुल्लु जिल्लाको ब्रह्मगंगा नालीमा आफ्नो साथी र साइट मालिकलाई बचाउने विनिताको साहसी कथा सुनेपछि गाजियाबाद लोनीमा सबै आँखा रसाएका छन् । विनिताको बारेमा थाहा पाएकाहरु उनको घरमा पुग्न थालेका छन् । अहिले विनिताको घरमा मानिसहरुको भिड छ ।

बुधवार क्लाउड फुटको कारण, मणिकर्णको ब्रह्मागंगामा आएको डुबानमा चारजनाको निधन भयो । बिहीबार पनि, चार मध्ये कुनै एक जना अझै फेला पर्न सकेका छैनन् । यद्यपि बाढीमा बगाएका मानिसहरूलाई खोज्न खोजी कार्य दिनभर जारी रह्यो। तर त्यहाँ कुनै सफलता पाइएन। विनिताका बुबा र परिवारका सदस्यहरु कुल्लु पुगेका छन्। उनले पुलिस र प्रशासनबाट जानकारी संकलन गरेका छन्

चाखलाग्दो कुरा के छ भने, बुधवारको क्लाउड फोरे पछि ब्रह्मागंगा नाली (मणिकर्ण, कुल्लू) मा पानीको प्रवाह भएको थियो। बाढी ब्रह्मागगामा चलिरहेको कसोल हाइड रिसोर्ट भन्ने शिविर स्थलतिर गएको थियो।

अचानक पानी बढेको देखेर विनिता ब्यापार साथी अर्जुन फरसवाललाई बचाउन कुदिन् । यसमा उनी सफल पनि भइन्। तर, अर्जुन पानीको बाढीमा घाइते भए, तर अर्जुनलाई बचाउँदा पानीले विनितालाई भने लग्यो ।
विनिता चौधरी (२५०) विनोद डागरकी छोरी हुन् । उनको गाँउ निस्तौली, टिला मोर नजिक, लोनी रोड, गाजियाबादमा छ । उनी म्यानेजरको रुपमा कार्यरत थिइन् ।उनी बुधबार दिल्ली जाँदै थिइन्। यस दुर्घटनामा विनिताको व्यवसायिक पार्टनर घाइते भएको छ। उनलाई कुल्लु अस्पताल लगिएको छ।

उनी अझै बयान दिन सक्ने अवस्थामा छैनन्। जब क्लाउडबर्स्ट घटना भयो, त्यहाँ विनिता बाहेक अरु पाँचजना थिए। विनिताले अर्जुनलाई बग्नबाट बचाइन् तर उनी आफैं पानीमा बगिन्। विनीताकै प्रयासका कारण बाकी मानिसहरु सुरक्षित ठाउँ मा पुग्यो।

विनिताले पर्यटन व्यवसायमा कोर्स गरेकी थिइन् । उनी उत्तम तरिकाले पर्यटन सम्बन्धी कार्य गरिरहेकी थिइन्। विनिताले दिल्ली विश्वविद्यालयबाट स्नातक गरेकी थिइन्। उनी प्रतियोगी परीक्षाको तयारीमा थिइन्।
विनिताका बुबा बुलन्दशहरमा शिक्षक हुन्।

जब यो गाउँ मा विनीता को बारे मा थाहा भयो, त्यहाँ घर मा स्वास्थ्य को लागी मानिसहरु को भीड लागेको छ । जनताले उनको बहादुरीको कदर गरिरहेका छन्। आमा र छोरा पनि ब्रह्मगंगा नालीले बगाएको छ। वीरेन्द्र छोरा तीर्थ राम, निवासी सांगाना, मणिकर्ण फेला परेका छैनन् ।

वीरेन्द्र ब्रह्मगंगा पावर प्रोजेक्टका कर्मचारी हुन्। अर्कोतर्फ, बिहीबार, धेरै मानिसहरु यस विनाश को दृश्य हेर्न को लागी मणिकर्ण को ब्रह्मगंगा पुगे। विनाश को यो दृश्य देखेर सबै छक्क परे

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here