Home News एकैदिन यतिधेरै कोरोना संक्र’मित भेटियो, काठमाडौँका अस्पताल भरिभराउ, स्वास्थ्य मन्त्रालयको यस्तो सुचना...

एकैदिन यतिधेरै कोरोना संक्र’मित भेटियो, काठमाडौँका अस्पताल भरिभराउ, स्वास्थ्य मन्त्रालयको यस्तो सुचना (सबै सजक रहन सेयर गराै)

343
0

एकैदिन यतिधेरै कोरोना संक्र’मित भेटियो, काठमाडौँका अस्पताल भरिभराउ, स्वास्थ्य मन्त्रालयको यस्तो सुचना (सबै सजक रहन सेयर गराै)

भिडियो हेर्नुहोस्

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
पानी पिउनु किन आवश्यक ? शरीरले क्रियाहरू गर्ने क्रममा शरीरमा भएको पानीे, केही मात्रा प्रयोग हुन्छ भने कही मात्रामा शरीर बाहिर निस्कन्छ । यसले गर्दा शरीरमा पानीको मात्रा कम हुन जान्छ । कम भएको पानीको आपूर्तिको लागी पानी पिउनु आवश्यक छ।

शरीर भित्रका हरेक क्रियाहरूको लागी पानी अत्यन्त आवश्यक छ। पानीले शरीरको अङ्ग प्रत्यङ्गहरू र प्रत्येक कोषिकाहरूमा पौष्टिक तत्त्वहरू तथा अन्य आवश्यक तत्त्वहरू पु-याउने काम गर्दछ। प्रत्येक कोषिकाहरूमा हुने क्रियाहरु पानीकै साहायतामा हुन्छन् ।

यी क्रियाहरुबाट निस्कने बिकारहरु पानीले नै विसर्जन अङ्गहरूमा पु-याउँछ र शरीर बाहिर निस्कासन हुन्छ । पानीको अभावमा यी सारा प्रक्रियाहरू अवरुद्ध हुन्छन् जसले गर्दा हामीलाई रोग लाग्दछ । त्यसैले दीर्घकालसम्म स्वस्थ रहनलाई प्रयाप्त पानी पिउनु पर्दछ।

पानीको सेवनले शरीरलाई सक्रिय बनाउँछ । पाचनतन्त्रलाई स्वस्थ र सबल बनाउँछ; रक्त सञ्चारमा सुधार ल्याउँछ, मृगौलालाई सक्रिय बनाउँछ। पानीले शरीरभित्र रहेका हानीकारक तत्त्वहरूलाई नष्ट गर्ने कलेजोको काममा मद्दत गर्दछ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here