Home News सुदुर पश्चिमकि चेली १७ बर्षिय सिवानी नाचेर रातारात टिकटक बाट भईन् भाईरल...

सुदुर पश्चिमकि चेली १७ बर्षिय सिवानी नाचेर रातारात टिकटक बाट भईन् भाईरल हेर्नुस्

157
0

सुदुर पश्चिमकि चेली १७ बर्षिय सिवानी नाचेर रातारात टिकटक बाट भईन् भाईरल हेर्नुस्

भिडियो हेर्नुहोस्

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
सुदूरपश्चिमको कैलालीमा जन्मेकी शिवानी तिरुवा अहिले कक्षा १२ मा अध्ययनरथ छीन । लकडाउन को समयमा नाचको साथ यूट्यूबमा व्लॉग बनाएर टिकटक मा र यूट्यूबमा भिडियो अपलोड गर्थे । शिवानी लाई उनको भाईले भिडियो बनाउनमा सहयोक गर्थे ।

उनको टिकट भाइरल भए पछि, उनी आफ्नो जीवन मा एक फरक यात्रा गर्न थाले। जब टिकट भाइरल भयो, उनी धेरै क्षेत्रहरु बाट निमन्त्रणा प्राप्त गर्न थाले। जसले गरे राम्रो प्रेरणा दिन थाले।

17 वर्षीया सिवानी जसले आफ्नो पढाई संगै खाली समयमा टिकटक बनाउन थालिन्। उनी अहिले टिकटकमा काली, अनुभव रानीको रूपमा धेरैलाई माया गर्छन्। उनको आमा बुबा भारत मा गरीब आर्थिक अवस्था को कारण उनको परिवार को समर्थन मा छन्। चेली, जो अगाडि बढिरहेकी छिन्, अब उनलाई भेट्न महान कलाकारहरु द्वारा आमन्त्रित गरीएको छ।

धेरै मानिसहरु छन् जो नेपाली टिकट मा भाइरल गरेर आफ्नो जीवन परिवर्तन गर्छन्। हाम्रो समाज मा अझै पनी धेरै ठाउँहरु छन् कि संचार को क्षेत्र बाट टाढा छन्। जो व्यवसाय को लागी मिडिया छनौट गरेका छन् उनीहरुको रातारात जीवन परिवर्तन भएको छ। धेरै मानिसहरु आफ्नो समय अरुको लागी बिताउँछन्।

यदि तपाइँ समयको संसार बुझ्नुहुन्छ, तपाइँ तपाइँको जीवन परिवर्तन गर्न कहीं पनि जानु पर्दैन। तपाइँ संसार मा हेर्न को लागी यदि तपाइँ घर मा रहन सक्नुहुन्छ। यदि हामी विश्व समाज र वर्तमान वातावरण लाई बुझेर हाम्रो यात्रा तय गर्छौं, हामी जहाँ भए पनि हाम्रो भविष्य लाई आकार दिन सक्छौं।

हाम्रो समाज मा, अझै पनी धेरै मानिसहरु छन् जो सोशल मिडिया लाई बुझ्दैनन्, कति ज्या न गु’माएका छन् र कति देवता बनेका छन्। कायरले संसार हल्लायो। नेटवर्क एक ख’राब माध्यम हो। यो धेरै समय लाग्दैन कसैको जीवन परिवर्तन गर्न को लागी यदि एक सामाजिक सञ्जाल को उपयोग गर्न को लागी एक को आफ्नै घर को आराम बाट संसार को कुनाहरु को बारे मा जानकारी प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ। यो कसरी र कहाँ यो प्रयोग गर्ने को अध्ययन पछि सामाजिक मिडिया को उपयोग गर्न को लागी एक मात्र तरीका हो।

काेराे-ना भा- ईरस (काे-भिड – १९ ) बाट बच्न सबैले सामाजिक दुरि कायम राखाैँ र साबुन पानिले मिचि मिचि हात धुने बानि बसालाैँ । जनहितमा जारी सन्देश ।। हाम्राे न्युजहरु हजुरहरुलाई कस्ताे लाग्छ कमेन्ट बक्समा कमेन्ट गर्न सक्नुहुनेछ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here