Home News अण्डा खाएपछि भुलेर पनि नखानुहोस् यी चिज, नत्र देखिनसक्छ यस्तो समस्या

अण्डा खाएपछि भुलेर पनि नखानुहोस् यी चिज, नत्र देखिनसक्छ यस्तो समस्या

136
0

हामिले धेरै खानेकुराहरु एकैसाथ मिसाएर खाने गर्छौ। किनकी कुनै चिजहरु यसका साथ मिसाएर खाँदा स्वादिष्ट हुन्छ। तर यस्ता चिज पनि हुन्छ जुन एक आपसमा मिसाएर खानुहुदैन।

मिसाएर खाएमा स्वास्थ्यमा गम्भिर समस्या देखा पर्छ। आज हामी तपाईंलाई खाने-पिउने यस्ता केहि चीजहरूको बारेमा कुरा गर्नेछौं जुन सँगै खानु हुँदैन। जस्तो कि, तपाईंले दहीसँग संग कहिल्यै पनि खट्टा फल खानु हुँदैन।

यी चिजसँगै खादा पच्दैन जसको कारण पेट गडबड हुन्छ। यस दहीले चिसो हुन्छ, त्यसैले यसलाई तातो कुनै पनि चीजको साथ खान हुँदैन। जस्तै धेरै मानिसहरू दहीसँग माछा खान्छन्, तर त्यसो गर्नु हुँदैन किनभने माछाले तातो बनाउछ। आयुर्वेदका अनुसार कुखुरा र खजूर कहिले पनि सँगै खान हुँदैन, यो हानिकारक पनि हुन सक्छ।

अब दूधको बारेमा कुरा गरौं। जस्तो तपाईंलाई थाहा होला दूध एक जनावरको प्रोटीन हो, फ्राइड गरिएको, त्यसैले भुटेको खाना खानाले यसले प्रतिक्रिया देखाउन सक्छ। धेरै व्यक्तिहरू दूध चियामा नुन हालेर खान्छन् । तर यो कहिले पनि गर्नु हुँदैन। दुधमा नुन मिल्नाले मिल्क प्रोटिन जम्दछ। र पोषणमा तत्वमा कमी आउँछ।

दुधको साथमा फलफुल खानुहुँदैन। त्यसो गर्दा दुधमा रहेको क्याल्शियमले फलहरूको एन्जाइम सोस्दछ र यस कारणले शरीरले फलहरूबाठ प्राप्त हुने पोषण तत्व प्राप्त गर्न सक्दैन। यस बाहेक दाल, हरियो तरकारी, मूला र अण्डा, मासु र पनीर जुन चीज खाए पनी दूध पिउनु हुँदैन। यसले तपाईंको पाचन शक्तिलाई कमजोर पार्न सक्छ।

जहिले पनि दिमागमा राख्नुहोस् कि महलाई तातो बनाएर पनि मह खानु हुँदैन। एकै साथ मह, नौनी घी र मह खानु हुँदैन। धेरै मानिसहरूलाई उमालेको अण्डामा निचोड्ने लेबो खाने मन पर्छ, तर यो कहिले पनि हुँदैन। त्यसो गर्नाले स्वास्थ्यलाई ठूलो नोक्सान पुर्‍याउन सक्छ। र त्यहाँ हृदयघातको जोखिम पनि हुन सक्छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here