Home News आमा तपाई नरुनु है भन्दै १३ बर्षिय बालकले छो’डे संसार

आमा तपाई नरुनु है भन्दै १३ बर्षिय बालकले छो’डे संसार

97
0

हरेक अभिभावक चाहन्छन् कि आफ्ना छोराछोरीले आफ्नो पढाइमा बढी ध्यान दिवोस। बालबालिकाका लागि खेलकुद शिक्षा जत्तिकै महत्त्वपूर्ण भएता पनि अहिलेको स्मार्टफोन र सामाजिक सञ्जालको युगमा बालबालिका बाहिरी कम खेल्न रुचाउँछन् र दिनभर मोबाइलमै खेल्न मन पराउछन् ।

विशेषगरी बालबालिका मोबाइलमा गेम खेल्न रुचाउँछन् । तिनीहरू आफ्ना आमाबाबु वा तिनीहरूको अगाडि घण्टौंसम्म चुपचाप खेल खेल्छन्।

मध्यप्रदेशको छतरपुर जिल्लाका १३ वर्षीय कृष्णालाई पनि मोबाइलमा गेम खेल्ने लत लागेको थियो । आमाको मोबाइलबाट अनलाइन कक्षा लिने गर्थे,तर लुकेर गेम खेल्न गर्थे। तर उनले गेममा पैसा खर्च गर्न थाले। कृष्णलाई फ्री फा’यर गेम खेल्न निकै मन थियो । यद्यपि उनले यो खेलमा ४० हजार रुपैयाँ गुमाए । यो पैसा उनकी आमाको बैंक खाताबाट का’टिएको थियो।

आमा प्रीति पाण्डेले मोबाइलमा बैंकबाट पैसा का’ट्ने म्यासेज पाए पछि छोरालाई फोन गरिन् । छोराले पै’सा फ्री फा’यर गेमबाट का’टिएको बताए । यो सुनेर आमा निकै क्रो’धित भइन् र छोरालाई गा’ली गरिन् ।

आमाको गा’ली सुनेर छोरा यति डि’प्रेस’नमा गए र झु ण्डि’एर दे’ह त्या’ग गरे । दे’ह त्या’ग गर्नुअघि उनले सु सा’इड नो’ट पनि लेखेका छन्, जसलाई पढेर तपाईको आँखाबाट आँसु बग्नेछ । आमाको गा’ली सुनेर कृष्ण कोठाभित्र पसे र भित्रबाट ढोका ब’न्द गरे । केही बेरपछि उनकी दिदीले ढोका ढ’क ढ’काइन् ।

भित्रबाट कुनै प्रतिक्रिया नआए पछि कृष्णले आमा बुवालाई बोलाए । आमा बुवा घर आएपछि कृष्णको कोठाको ढोका तो’डेका थिए । तर भित्रको दृश्य देखेर जमिनै भा’सिएको महसुस गरिन । उनको १३ वर्षीय छोरा झु ण्डि’एको थियो ।

कृष्णको कोठाबाट सु सा’इड नोट पनि भेटिएको थियो जसमा उनले फ्री फा’यर गेममा ४० हजार रुपैयाँ गु’माएको लेखेका थिए । गएकाले यस्तो गरेको पनि उनले बताए । उनले आफ्नी आमाका लागि लेखेका छन् ‘माफ गर्नु होस् आमा, नरोऊ।’ बच्चाको यो नो’ट अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै भा’इरल भइरहेको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here