Home News बिचरा अ’प्रे’सन फे’ल भएपछि अनितालाई भेन्टिलेटरमा राखियो ,भगवानकै भ’रोसा‌‌‌ !

बिचरा अ’प्रे’सन फे’ल भएपछि अनितालाई भेन्टिलेटरमा राखियो ,भगवानकै भ’रोसा‌‌‌ !

71
0

अनिता खडका र विनोद खडका यो जोडीलाई नचिन्ने सायदै कम होलान् । यो जोडी नेपालकै एउटा नमूना जोडीको रुपमा चिनिएको छ । टि-क-ट-कबाट भा-इ-र-ल भएको यो जोडीको वास्तविकता निकै नै मा-र्मि-क र आत्मियताले भरिएको छ ।

अहिले पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थमा निकै नै सु-धा-र आएको छ । कुनै समय अनिताको शरीरको तौल घ-टे-र २७ किलोसम्म पुगेको थियो । तर अहिले अनिता निकै मो-टा-ए-की छिन । अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ ।

अहिले उनी बि-ना कसैको सहारा बस्न सक्छिन सा-मा-न्य चिजहरु मुखसम्म हातले ल-गे-र आफै खान सक्छिन् ,मान्छे चिन्छिन् र एकदमै खुसिसाथ रहन्छिन् ।

अ-प्रे-स-न फे-ल भईसकेपछि निकै नि दु-ख-द समयबाट गु-ज्रि-र-हेको अनिता परिवार अहिले भने सामान्य खुसि र अधिक्तम दु-खि नै छ ,खुसि यो मानेमाकि अनिता हिड्न सक्ने सम्म भइन अनि दु-ख चहि उनको उ-प-चा-र पैसा अभावले गर्दा रो-कि-र-ह-न्छ । ‘भगवान् जस्ता श्रि-मा-न पहिलोपटक नै थियो यसरी रोएको’ , अनिताको सु(स्वास्थ्यका लागि उनले आफ्ना आँ-शु हरुलाई लु-का-उ-नै सकेका थिएनन् । पछिल्लो समय अनिता खड्काको स्वास्थमा ए-क-द-मै क्रमिक सुधार देखिएको छ ।

अ-स्प-ता-ल-मा अनिताको राम्रो हेरचाह र स्या-हा-र-सु-सार गरेर आमाजु दिदी बसेकि छिन् । बिनोद पनि कहिलेकाही मात्रै आउन पाउँछन् किनकि काम जो उनले गर्नुपर्छ र काम संगै अनिताको उ-प-चा-र-का लागि ख-र्च जुटाउने जि-म्मा जो उनको अ-प्रे-स-न फेल भएपछि अनितालाई भे-न्टि-ले-ट-र-मा राखियो ,भगवानकै भ-रो-सा ‍‌बिनोदमा छ ।

उनी अनितालाई बेलाबेला हेर्न आउँछन् अनि उनी आएसगै अनितालाई खु-सि राख्ने हर प्र-य-त्न गर्छन् र अन्तत जाने दिन आइहाल्छ अनि फे-रि छु-टि-न जो गा-ह्रो हुन्छ ।

अहिले अनिताको स्वास्थ्यमा एकदमै धेरै सु-धा-र देखिएको छ र उनको अनुहारमा बे-ग्लै चमक पनि छ । उनी दिनानुदिन झनझन सुधारिदै गैरहेकि छिन् , यसै क्रममा अहिले अनितालाई भगवान जस्ता श्रीमान बिनोदले अ-स्प-ता-ल बाट आफ्नो घर गुल्मिसम्म आफैले डोर्याएर काखमा सु-ता-ए-र ल-गे-का छन् ।

घर पुगेसगै अनिता आमा दाजुभाई र अन्य स-द-स्य-हरुको माझ एकदमै खुसि देखिन्थिन् । त्यति मात्रै हैन अनिता आफ्नो श्रीमान बिनोद र ससुरा बुवासग हिडेसगै बिनोदले कांदमा राखेर घर घुमाएको भि-डि-यो पनि अहिले एकदमै भा-इ-र-ल भैरहेको छ । त्यति मात्रै हैन दशैलाई नै लक्षित गर्दै घर र-ङ्गा-उ-ने-दे-खि बारि खन्ने जोत्नेसगै अनितालाई गित पनि गाएर सुनाएको भि-डि-यो पनि भा-इ-र-ल भएको थियो । पुर्ण अनिताको फेरि श-ल्य-क्रि-या हुने भए संगै उनको श-ल्य-क्रि-या एकदमै राम्रो ढंगबाट होस् भन्दै घरमा पुजा आजा समेत लगाउदै उनका ग्र-ह द-शा-हरु सबै छु-टे-र जाउन भन्दै भगवान् जस्ता बिनोदको काखमा बसेर पुजा सम्पन्न गरेको भि-डि-यो अहिले एकदमै भा-इ-र-ल छ ।

अहिले अनितालाई एकदमै महत्त्वपूर्ण र एकदमै ड-र-ला-ग्दो श-ल्य-क्रि-या हुने भएसगै एयर्पोटमा सबै परिवारको रु-वा-बा-सि नै चल्यो । अ-हि-ले सम्म जसरि सबैले साथ सहयोग गर्दै आउनुभएको छ ।

उहाहरु सबैलाई धन्यवाद भन्दै अझै अब झनै स-ह-यो-ग चाहिने दिन आएसगै सबैले साथ दिनुहोला भन्दै अ-पि-ल पनि गरियो ।डाक्टरले समेत अबको श-ल्य-क्रि-या भगवान भ-रो-सा भनिसकेपछि शो अनिता परिवार आ-ति-ए-को हो । त्यसैगरि अहिलेभने अनिताको यो अन्तिम श-ल्य-क्रि-या-का हुनेभएसगै उनलाई भेन्टिलेटमा राखेर उनको श-ल्य-क्रि-या-को तयारि भैरहेको छ । उनलाई हेर्न रु-ङ्न र भेट्न धेरै मानुभावहरु साथै श्रीमानसहितको आफन्तजनको अ-स्प-ता-ल-मा ठूलो लामलस्कर छ ।उनको यो श-ल्य-क्रि-या सफल होस् भन्दै हामी भगवान्संग प्रा-थ-ना गर्छौ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here