Home Lifestyle नेपालमा नै घट्यो यस्तो अचम्मको घटना जसले विश्व नै चकित, सबै गाउँलेहरु...

नेपालमा नै घट्यो यस्तो अचम्मको घटना जसले विश्व नै चकित, सबै गाउँलेहरु मिलेर यस्तो सम्म गरे

6281
0

नेपालमा एउटा उखान खुबै चर्चामा छ । पैसा तिर्नु पर्दा अमृत पनि नखाने तर निःशुल्क पाए अलकर्ता पनि खाने । यस्तै, जीविकोपार्जनका लागि भन्दै नेपाल रेडक्रस सोसाइटीले वितरण गरेको वोयर बोका गाउँलेले मासु खाएका छन् । गोरखाको सिरानचोक गाउँपालिका–३ हर्मीका प्रकाश अधिकारीलाई दिइएको वोयर बोका वुधवार वडाध्यक्षसहित स्थानीयले मिलेर खाएका हुन् ।

जीविकोपार्जनमा सहयोग पुर्याउने उद्देश्यले नेपाल रेडक्रस सोसाइटी जिल्ला शाखा गोरखाले गत मंसिर ११ गते साविकको हर्मी गाविसका प्रत्येक वडामा एक–एक वटा वोयर बोका वितरण गरेको थियो । तर अधिकारीले पाएको बोका इलाका प्रहरी कार्यालय हर्मीकै परिसरमा स्थानीयले मासु भाग लगाएका हुन् ।

वडाध्यक्ष वीरबहादुर थापाले भने, ‘प्रकाशले गाउँको समूह–फाइनान्स सबैबाट ऋण लिएको रहेछ । घरमा बुढी आमालाई छाडेर ऋण तिर्न नसकेर भागेछ, अनि गाउँलेले घरमा पालेको सबै गाईवस्तु लिलामी गरे र त्यही बोका पनि लगेर काटेका हुन् ।’ उक्त बोका काट्दा १४ हजार रुपैयाँ उठेको उनले बताए ।(फोटो फाईल)

संकलित रकमको केही अंश अधिकारीको आमालाई दिने उनले स्पष्ट पारेका छन् । सबैसँग सल्लाह गरेर बोका काटेर मासु बेचेको उनले जानकारी गराए । जीविकोपार्जनका लागि दिएको बोका काटेर मासु खाएपछि रेडक्रसले आपत्ति जनाएको छ । उक्त बोकाको ३० हजार रकम बराबरको बिमासमेत गरिएको उनले बताए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here