Home News भर्खरै हेर्नुहोस् भक्तपुरका गे’ष्टहा’उसमा छा=पा मार्दा प्र=हरी च=कित, कोठाभित्रबाट ७ यु’वती १४...

भर्खरै हेर्नुहोस् भक्तपुरका गे’ष्टहा’उसमा छा=पा मार्दा प्र=हरी च=कित, कोठाभित्रबाट ७ यु’वती १४ प=क्राउ

405
0

भर्खरै हेर्नुहोस् भक्तपुरका गे’ष्टहा’उसमा छा=पा मार्दा प्र=हरी च=कित, कोठाभित्रबाट ७ यु’वती १४ प=क्राउ

देशमा कोरोना संक्रमण विस्फोटकरुपमा फैलिएसँगै सरकारले घटस्थापनाको दिनदेखि पूर्णिमासम्म सरकारी कार्यालयहरु ब’न्द गर्न तयारी गरेको छ। कोभिड १९ महामारी व्यवस्थापन केन्द्र (सीसीएमसी)को शनिबार बसेको बैठकमा घटनास्थापनाको दिनदेखि सरकारी कार्यालय ब’न्द गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको स्रोतले बताएको। बैठकमा देशामा पछिल्ला दिनहरुमा सरकारी कर्मचारी तथा सुरक्षाकर्मीहरु संक्रमित हुने क्रम ब’ढेको भन्दै दशैंमा कर्मचारीहरुबाट झन कोरोना फै’लिने जो’खिम रहेको भन्दै अत्यावश्यक सेवाबाहेक सबै सेवा घटस्थापनाका दिनदेखि पूर्णिमाका दिनसम्म ब’न्द गर्ने गरी रणनीति बनाउन सरकारलाई सिफारिस गर्ने तयारी भएको हो।

स्रोतका अनुसार आइतबार सीसीएमसीको बैठक बसेर कोरोना नियन्त्रणको मोडलबारे सरकारलाई सिफारिस गरिने र आगामी सोमबार बस्ने मन्त्रिपरिषदबाट पारित गाराउने तयारी छ। सीसीएमसीको शनिबारको बैठकमा काठमाडौं उपत्यकालगायत देशमा कोरोना संक्रमण ति’ब्ररुप बढ्नुको कारणबारे नेपाली सेनाले आफ्नो प्रस्तुति दिएको थियो। सेनाले लकडाउन खुकुलो र लकडाउन अन्त्यको राम्रो व्यवस्थापन हुन नसक्दा कोरोना ति’ब्ररुपमा फै’लिएको निष्कर्ष निकालेको जनाइएको छ। सेना देशमा फेरि लकडाउन गर्नुपर्ने पक्षमा रहेको र गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले सेनाको भनाईमा समर्थन जनाएको स्रोतले बतायो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here