Home News इन्जिनियरिङ्ग सकेर बाख्रा पाल्ने युवा ।। पहिले त बौलायो भन्थे तर आज...

इन्जिनियरिङ्ग सकेर बाख्रा पाल्ने युवा ।। पहिले त बौलायो भन्थे तर आज सबैले वा वा गर्छन्

297
0

इन्जिनियरिङ्ग सकेर बाख्रा पाल्ने युवा ।। पहिले त बौलायो भन्थे तर आज सबैले वा वा गर्छन् , आट भए नसकिने केही रहेनछ भन्ने उदाहरण

तेजपत्ताले खाना स्वदिष्ट बनाउने मात्र होइन हजुर एक पल्ट यसलाई घरमा जलाएर हेर्नुहोस,अनि देख्नुहुनेछ….

जपत्तालाई विशेष गरि परिकारलाई स्वादिष्ट बनाउनको लागि प्रयोग गर्ने गरिन्छ । तेजपत्ता चिया देखि मासुका परिकार सम्ममा राख्न सकिन्छ । तेजपत्ताबाट आउने वासनाले परिकारलाई मीठो बनाइदिन्छ ।तेजपत्तालाई खानेकुरामा मात्र

नभएर अन्य तरिकाले पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ । तेजपत्तालाई उमालेर त्यसको पानी पिउनाले विभिन्न रोगको औषधि समेत हुन्छ ।तेजपत्ता प्राचिन समयबाट नै विभिन्न तरिकाले प्रयोग हुँदै आएको छ । प्राचिन समयमा तेजपत्तालाई खाने मात्र होइन, घरमा बालेर पनि राख्ने गरिन्थ्यो । एउटा कचौरा या कुनै भाँडोमा राखेर तेजपत्तालाई जलाउँदा त्यसले बत्तिको काम गर्नुका साथै घरमा मीठो वासना पनि फैलिन्छ ।

अहिलेको समयमा बत्तिको लागि तेजपत्ता बाल्नु पर्ने अवस्था नरहेकोले तेजपत्तालाई एउटा कचौरामा राखेर बाल्ने र त्यो तेजपत्ताको धुँवा मात्र आउने किसिमले राख्न सकिन्छ।धुवाँको एलर्जी हुने समस्या छ भने, त्यसलाई कुनै एक ठाउँमा राखेर ढोका बन्द गरिदिन सकिन्छ ।यसरि निस्किएको तेजपत्ताको

धुवाँले घरभरि वासना फैलिन्छ,जसले गर्दा त्यहाँ सकारात्मक ऊर्जाको सिर्जना गरिदिन्छ । तेजपत्ताको धुवाँले थकित व्यक्तिको पनि मुड ताजा गरिदिन सक्छ । यसको धुँवाबाट आउने वासनाले स्वास्थ्यमा नकारात्मक असर गर्दैन।तेजपत्ताको धुवाँले गर्दा घरभित्र आएका माउसुली किरा फट्यांग्रा आदि भाग्छन् । त्यस्तै, यसको वासनाले गर्दा घरभित्र सर्प आउंदैन
कोही कान्छि त केही चौथो श्रीमती बनेका नेपालका नायिकाहरु बारे जान्नुहोस्

तेजपत्तालाई विशेष गरि परिकारलाई स्वादिष्ट बनाउनको लागि प्रयोग गर्ने गरिन्छ । तेजपत्ता चिया देखि मासुका परिकार सम्ममा राख्न सकिन्छ । तेजपत्ताबाट आउने वासनाले परिकारलाई मीठो बनाइदिन्छ ।तेजपत्तालाई खानेकुरामा मात्र

नभएर अन्य तरिकाले पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ । तेजपत्तालाई उमालेर त्यसको पानी पिउनाले विभिन्न रोगको औषधि समेत हुन्छ ।तेजपत्ता प्राचिन समयबाट नै विभिन्न तरिकाले प्रयोग हुँदै आएको छ । प्राचिन समयमा तेजपत्तालाई खाने मात्र होइन, घरमा बालेर पनि राख्ने गरिन्थ्यो । एउटा कचौरा या कुनै भाँडोमा राखेर तेजपत्तालाई जलाउँदा त्यसले बत्तिको काम गर्नुका साथै घरमा मीठो वासना पनि फैलिन्छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here