Home News मलेसिया सरकारले अबै*धानिक कामदारलाई  बैधानिक हुन पाउने  ब्यवस्था ल्याउदै

मलेसिया सरकारले अबै*धानिक कामदारलाई  बैधानिक हुन पाउने  ब्यवस्था ल्याउदै

435
0
क्वालालम्पुर ( मलेसिया ) । मलेसियामा कार्यरत अबैधानिक विदेशी कामदारहरुलाइ अब रिहायरिंंग कार्यक्रम मार्फत मलेसिया सरकारले बैधानिक हुन पाउने ब्यवस्था ल्याउने भएकाे छ।

मलेसिया सरकारको मानव संसाधनमन्त्री (Human resource minister) दातोक श्रि एम सारावाननले हिजो अक्टोबर २६ तारिख , सोमबारको दिन आयोजित एक पत्रकार सम्मेलन मार्फत स्थानीय सञ्चारमाध्यम संगको कुराकानीको क्रममा बोल्दै भने , ” आउदो महिना नोभेम्बर १ तारिख, २०२० देखि प्रभावकारी ढंगले रोजगारदाताहरुले रिहायरिंंग कार्यक्रममा सहभागीभैइ राष्ट्रिय रोजगार अनलाइन पोर्टल “माईफ्युचर जब ड्टकम” मार्फत काम गर्न चाहने इच्छुक स्वदेशी तथा विदेशी कामदारहरुलाई काममा भर्ती गर्न सकिने उनले बताए।”

रोजगारी दिनको लागी रोजगारदाताहरुले पहिलो चरणमा माईफ्युचर जबमा बिज्ञापन दिनुपर्ने छ। त्यसपछि बिज्ञापन हेरेर पनि ग्राहयतामा राखिएको स्थानीय कामदारले काम गर्नको लागी आवेदन नदिए त्यस पश्चात् स्वदेशीको विकल्पमा विदेशी कामदारलाई रोजगारीमा लगाउन सकिने मन्त्री सारावाननले जनाएको छ।

विदेशी कामदारको हकमा भने के – कस्तो सेक्टर र कुन पोस्टको लागी बैधानिक अथवा अबैधानिक कामदारलाई यस् रिहाईरिङ्ग कार्यक्रम अन्तर्गत ल्याउन सकिने अथवा काममा लगाउन सकिने वा नसकिने भन्ने थप ब्यवस्था बारे बिस्तृत रुपमा जानकारी आउन बाँकीनै रहेको छ ।

याे पनि पढ्नुहोस्

शरीरको साथसाथै, कान सफा गर्नु पनि धेरै महत्त्वपूर्ण छ। मानिसहरू प्राय जसो आफ्नो शरीर सफा गर्दछन् तर कान सफा गर्न बिर्सन्छन्। कान सफा नगर्दा, कुनै पनि व्यक्तिलाई विभिन्न प्रकारका समस्याहरूको सामना गर्नुपर्दछ। कान सफा नगर्दा ठूलो रोगलाई निम्त्याउन सक्छ। यदि तपाईंले कान सफा गर्नुहुन्न भने, त्यसपछि आन्तरिक फोहोर जम्मा भई एक दिन कान दुख्ने समस्या आइपर्छ।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

यसले कान संक्रमणको खतरा पनि छ। अधिक फोहोरका कारण, हामीलाई सुन्न पनि गाह्रो हुन्छ र कहिलेकाँही असहनीय पीडा महसुस हुन्छ। यदि तपाईले लामो समय सम्म आफ्नो कान सफा गर्नु भएन भने कान दुख्न थाल्छ साथै कम सुनाइदिन्छ पनि त्यसैले आज हामी तपाईलाई आफ्नो कान सफा गर्ने सजिलो घरेलु उपचारहरुको बारेमा बताउँछौं। यी विधिहरू प्रयोग गरेर धेरै पैसा खर्च नगरी तपाईं आफ्ना कानहरू सफा गर्न सक्नुहुनेछ ।

पहिलो तरिका
पहिले आधा कप तातो पानी लिनुहोस् र यसमा एक सानो चम्चा नुन मिक्स गर्नुहोस्। त्यसपछि यसमा कपासको एउटा टुक्रा भिजाउनुहोस् र त्यस कपासको माध्यमबाट कपासमा भिजाएको पानीलाई कानमा निर्चोनुहोस् । ध्यान दिनुहोस् कि कि पानी राम्रोसँग भित्र जानुपर्दछ। त्यस पछि, कान फर्काउनुहस् र कानबाट सबै पानी निकाल्नुहोस्।

दोस्रो
कानको फोहोर पनि बच्चाको तेलको सहायताले हटाउन सकिन्छ। यसका लागि, तपाईंले आफ्नो कानमा बेबि तेलको केही थोपा हाल्नुहोस् र कपास कपास लगाउनुहोस्। यसले छोटो समयमा तपाईको कानमा जमेको गरिएको कानेगुजीलाई नरम पार्दछ, ताकि कानेगुजी सजीलै बाहिर आउँदछ।

तेस्रो तरीका
समान मात्रामा हाइड्रोजन प्याराअक्साइड र केही थोपा पानी लिनुहोस् र कानमा राख्नुहोस्। जब यो कानमा राम्रोसँग जान्छ, केहि समय यसलाई छोडे पछि, कानलाई र्फकाउनुहोस् ताकि पानी बाहिर आओस्। ध्यान राख्नुहोस् कि हाइड्रोजन प्याराअक्साइडको मात्रा ३ प्रतिशत भन्दा बढि हुनु हुँदैन। कानको फोहोर पनि सजिलै यस प्रयोग द्वारा सजिलैसँग हटाइन्छ।

चौथो तरिका
कानको फोहोर पनि जैतुनको तेलले हटाउन सकिन्छ। यसको लागि, तपाईंले रातमा कानमा जैतून तेलको केही थोपा हाल्नुहोस्। करीव ३ देखि ४ दिन सम्म यो गर्नाले कानको कानेगुजी नरम हुनेछ र कानेगुजी सजीलै बाहिर आउँनेछ।** भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला **

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here