Home News पढन, लेख्न सक्ने भईन महान श्रीमान बिनोदकी श्रीमती, छोरी सम्झेर रो’ईन मनछुने...

पढन, लेख्न सक्ने भईन महान श्रीमान बिनोदकी श्रीमती, छोरी सम्झेर रो’ईन मनछुने भिडियो (स्वास्थ्य लाभको कामना)

11538
0

पढन, लेख्न सक्ने भईन महान श्रीमान बिनोदकी श्रीमती, छोरी सम्झेर रो’ईन मनछुने भिडियो Binod Anita Khadkaयाे पनि पढ्नुहोस्

भनिन्छ, मान्छेहरुले आफ्नो कर्म गर्नुपर्छ तर फलको आश गर्नुहुँदैन । तर कहिलेकाँही भाग्य चम्केपछि मान्छेहरु रातारात अर्बपति पनि हुनसक्छन् । यस्तै, इन्डोनेसियाली कफिन निर्माता ३३ वर्षीय जोसुआ हुतागालुङ्गको साथ पनि त्यस्तै भयो ।

जोसुवाको घरमा आकाशबाट एउटा बहुमूल्य धातु खस्यो । त्यो घरमा आएपछि उनी १६ करोडको मालिक भएका छन् । वास्तवमा, ठूलो उल्का पिण्ड जोसुआको घरमा आकाशबाट खस्यो । यो साढे चार अरब वर्ष पुरानो दुर्लभ उल्का पिण्ड हो । आज हामी त्यसका बारेमा चर्चा गर्न गइरहेका छौँ ।

उल्का पिण्डको कारण घरको कौसीमा ठूलो प्वाल
उल्का पिण्डको समयमा, जोसुवा उत्तरी सुमात्राको कोलाङ्गमा उसको घरको छेउमा काम गर्दै थिए । आकाशबाट खसेको ढुङ्गाको तौल करिब २.१ किलो थियो । उल्का पिण्ड उनको घरको कौसीमा ठूलो प्वाल पार्यो ।

यति मात्र होइन, उल्का पिण्ड १५ सेन्टीमिटर जमिनभित्र पस्यो । यो ढुङ्गा आकाशबाट खस्यो, जोसुवाको आर्थिक संकटमाथि विजय प्राप्त गर्यो यस उल्का पिण्डको बदलामा जोसुवाले १४ लाख पाउन्ड वा करिब १६ करोड रुपैयाँ प्राप्त गर्यो । जोसुवाले भूमिगत इनार खनेर बहुमूल्य उल्का पिण्ड बाहिर निकालेका हुन् ।

४.५ अर्ब वर्ष पुरानो उल्कापिण्ड, प्रति ग्राम मूल्य ८५७ डलर
जानकारी अनुसार यो उल्का पिण्ड ४.५ अरब वर्ष पुरानो हो र एकदम दुर्लभ प्रजातिहरूमा गणना गरिन्छ । यसको लागत प्रति ग्राम ८५७ रहेको छ । जोसुवाले एकदम तातो र आंशिक रुपमा फेला पारेका थिए

जोसुवाले उल्का पिण्डको आवाज धेरै चर्को रहेको पनि जानकारी गराएका छन् । उनको घरका धेरै भागहरू हल्लिएका छन् । उनले भने, ‘जब मैले छातालाई देखे, यो फुटेको थियो। मलाई पूर्ण शंका छ कि यो ढुङ्गा निस्सन्देह आकाशबाट खसेको हुनुपर्छ । जसलाई धेरै मानिसहरूले उल्का भन्छन । किनकि यो मेरो छतमा कसैले फ्याँक्न लगभग असम्भव छ ।’

जोसुआले पाए ३० वर्ष काम गर्दाको तलब
स्थानीय मानिसहरूले भने कि उनीहरूले ठूलो चर्को आवाज सुने जसबाट उनीहरूको घर पनि हल्लियो । एक दुर्लभ उल्का पिण्ड पछि, जोसुवाको घर आगन्तुकहरूले भरिएको छ । जोसुवाले भने, ‘धेरै मानिसहरू मेरो घरमा आउँदैछन् र उनलाई उत्साहपूर्वक हेरिरहेका छन् ।’

जोसुवाले यस ढुङ्गाबाट यति धेरै पैसा कमाएको छ जुन उसले ३० वर्ष काम गरेपछि तलबबाट पाउनेछ । तीन बच्चाहरूको बुबा जोसुवा यस पैसाले उसले आफ्नो समुदायको लागि चर्च निर्माण गर्ने सोचमा रहेका छन् । उनले भने, ‘मैले सधैं छोरी जन्माउने कल्पना गरेको थिएँ र अब मलाई लाग्छ कि यो ढुङ्गाको पछाडि राम्रो संकेत हो ।’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here