Home News भगवान जस्तो श्रीमान बिनोदको श्रीम’तीलाई फेरी के भयो यस्तो! सबै भन्दा जो’खिम...

भगवान जस्तो श्रीमान बिनोदको श्रीम’तीलाई फेरी के भयो यस्तो! सबै भन्दा जो’खिम अप्रेशन हुदै,पैसा पुगेन

258
0

भगवान जस्तो श्रीमान बिनोदको श्रीम’तीलाई फेरी के भयो यस्तो! सबै भन्दा जो’खिम अप्रेशन हुदै,पैसा पुगेनयाे समचार पनि पढ्नुहोस्

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का उपाध्यक्ष वामदेव गौतमले प्रधानमन्त्री तथा अध्यक्ष केपी शर्मा ओली पार्टी विभाजनतर्फ अ’ग्रसर भएको आरोप लगाउनुभएको छ । बिहीबार निवासमा भेट्न आएका युवा विद्यार्थीसँगको कुराकानीमा नेता गौतमले प्रधानमन्त्री ओली पार्टी एकता जो’गाउन भन्दा पनि विभाजनतर्फ अग्रसर भएको जि’किर गर्नुभयो ।उपाध्यक्ष गौतमले बैठकमा दुईजना अध्यक्षको छुट्टाछुट्टै दस्तावेज पेस भएको र ती प्रस्तावहरू छलफलद्वारा टु’ङ्गो लगाइने बताउनुभयो ।‘प्रस्तावहरू सचिवालयमा छलफल गरेरै टुंगो लगाइन्छ ।

त्यहाँ भएन भने स्थायी कमिटी हुँदै केन्द्रीय कमिटीमा जान्छ,’ गौतमको भनाइ उद्धृत गर्दै अनेरास्ववियूका विद्यार्थी नेता माधव पन्तले भन्नुभयो ।आफू एकताकै पक्षमा भएको र विद्यार्थी नेताहरू पनि एकता जो’गाउनका लागि लाग्नुपर्ने नेता गौतमले बताउनुभयो ।उहाँले भन्नुभयो, ‘तपाईं विद्यार्थी नेताहरू पनि एकता जोगाउनका लागि लाग्नुस् । म पूरा रूपमा एकताकै पक्षमा छु। मैले आफ्नो तर्फबाट खेल्नुपर्ने भूमिका खेलिरहेको छु ।’गौतमले प्रधानमन्त्रीले बैठकमै नआउने, बैठक ब’हिष्कार गर्ने गरेर कम्युनिस्ट विधि, आ’चरणविपरीत व्यवहार प्र’दर्शन गरेको आरोप लगाउनुभयो ।

‘प्रधानमन्त्री ओली बैठकमै नआउने, बैठक ब’हिष्कार गर्ने यो कम्युनिस्ट विधि, आचरणअनुसार भएन,’ नेता गैतमले भन्नुभयो ।प्रधानमन्त्री ओलीे स’ङ्कटकाल लगाउने, संसद् वि’घटन गर्नेतर्फ लाग्नुभएको पनि नेता गौतमले आरोप लगाउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘प्रधानमन्त्रीको शैली हेर्दा पार्टी मिलाउनुपर्छ । एकता बचाउनुपर्छ भन्ने छैन, स’ङ्कटकाल लगाउने, संसद् वि’घटन गर्नेतर्फ उहाँ लाग्नुभएको छ ।’अनेरास्ववियुका सहसंयोजक रञ्जित तामाङको नेतृत्वमा विद्यार्थीहरु गौतमलाई भेट्न बिहीबार उनकै निवासमा पुगेका थिए ।

त्यहाँ भएन भने स्थायी कमिटी हुँदै केन्द्रीय कमिटीमा जान्छ,’ गौतमको भनाइ उद्धृत गर्दै अनेरास्ववियूका विद्यार्थी नेता माधव पन्तले भन्नुभयो ।आफू एकताकै पक्षमा भएको र विद्यार्थी नेताहरू पनि एकता जो’गाउनका लागि लाग्नुपर्ने नेता गौतमले बताउनुभयो ।उहाँले भन्नुभयो, ‘तपाईं विद्यार्थी नेताहरू पनि एकता जोगाउनका लागि लाग्नुस् । म पूरा रूपमा एकताकै पक्षमा छु। मैले आफ्नो तर्फबाट खेल्नुपर्ने भूमिका खेलिरहेको छु ।’गौतमले प्रधानमन्त्रीले बैठकमै नआउने, बैठक ब’हिष्कार गर्ने गरेर कम्युनिस्ट विधि, आ’चरणविपरीत व्यवहार प्र’दर्शन गरेको आरोप लगाउनुभयो ।

तामाङसँगै सो सं’गठनका दिपेश पुन, माधव पन्त, सुदीप शर्मा, तिलकराज भण्डारी, पञ्चा सिंह, विजय पौडेल, दीपक बुढाथोकी, कमल ढुंगाना, गोविन्द श्रेष्ठ, डा. निश्चल गुप्ता, नरेश न्यौपाने, समित थापा, दिनेश लो, सुमन आचार्य, सञ्जिव देवकोटा, केदार बुढाथोकी, सुरेश पराजुली र ओ’सिम अलामलगायत विद्यार्थी नेता गौतमनिवास पुगेका थिए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here