Home News रबि लामिछाने पुगे रमेश प्रसाईं को बिहेमा। तुरुन्तै हेर्नुहोस। rabi lamichhane ramesh...

रबि लामिछाने पुगे रमेश प्रसाईं को बिहेमा। तुरुन्तै हेर्नुहोस। rabi lamichhane ramesh prasain

451
0

रबि लामिछाने पुगे रमेश प्रसाईं को बिहेमा। तुरुन्तै हेर्नुहोस। rabi lamichhane ramesh prasain
याे समचार पनि पढ्नुहोस् र सेयर गराै

‘बैठकको औचित्य छैन’ भन्दै स्थायी कमिटीसँगै आश !

ओलीले स्थायी कमिटीमा पठाएको पत्रमा सदस्यहरुबाट आश गरेका छन् । ‘मलाई स्थायी कमिटीका कमरेडहरुको सामूहिक विवेकमाथि विश्वास छ । गतः भदौ २६ गते पनि कमरेडहरुले पार्टीलाई यस्तै संकटबाट सकुशल अवतरण गराउनु भएको थियो । आशा छ, कमरेडहरुले यस पटक पनि व्यक्ति विशेषका स्वार्थका लागि आन्दोलनकै शिकार हुने गरी सिर्जना भएको वर्तमान संकटपूर्ण अवस्थालाई आफ्नो सक्रिय पहलकदमी, सकारात्मक हस्तक्षेप र विवेकबाट निकास दिनु हुनेछ’, ओलीको पत्रमा उल्लेख छ ।

ओलीले पत्रमार्फत् आफ्नो अनुपस्थितिको कारण खुलाए पनि त्यसअघि भने ओलीले धुम्बाराहीमा कोरोना जोखिम रहेकाले नआउने केन्द्रीय कार्यालयलाई सन्देश पठाएका थिए । सुरक्षाकर्मीको चेन नै तयार पारिएको धुम्बाराहीमा कोरोना जोखिमको अवस्था बुझ्न भन्दै आइतबार बिहान स्वास्थ्यकर्मी पठाइएको थियो ।

अध्यक्ष ओलीले आइतबारको बैठकमा पत्र पठाएर बैठकमा औपचारिकरुपमै आफ्ना कुरा राखेकाले अनुपस्थित रहेको रुपमा बुझ्न नहुने नेकपाका नेताहरुको तर्क छ । आफ्नो कुरा पत्रमार्फत् पेश गरेकाले बैठकमा ओलीको अनुपस्थिति र असहमति भन्न नमिल्ने स्थायी कमिटी सदस्य भीम रावल बताउँछन् ।

स्थायी कमिटी सदस्य रावलले अध्यक्ष ओलीको अनुपस्थितिलाई प्राविधिक विषय मात्रै मानेका छन् । उनी भन्छन्, ‘बैठकमा उहाँ भौतिकरुपमा उपस्थित हुन सक्नुभएन । तर, आफ्नो धारणा राख्नुभएको छ । यसलाई दुवै अध्यक्षको सहभागिताका रुपमा लिनुपर्छ ।’

केपी ओली निकट नेताहरुले भदौ २६ को बैठकको निर्णयकै जगमा वर्तमान संकटको निकास खोजिनुपर्ने बताउँदै आएका छन् । अर्थात्, ओली यो स्थायी कमिटी बैठकबाट फेरि एकताको महाधिवेशनसम्म अध्यक्ष र पाँच वर्ष नै प्रधानमन्त्री रहने निर्णय हुनेमा आशावादी देखिन्छन् ।

सँगै, स्थायी कमिटी बैठकले गर्ने निर्णय मान्न तयार रहेको पनि ओलीले प्रष्ट संकेत दिएका छन् । ‘स्थायी कमिटी सदस्यहरुबाट आश गर्नुको अर्थ निर्णय मान्छु भन्ने नै हुन्छ’, ओली इतर पक्षका एक नेता भन्छन् । स्थायी कमिटी सदस्य गुरुङ पनि पार्टीले गर्ने निर्णय केपी ओलीले मान्ने बताउँछन् । तर, स्थायी कमिटी सदस्यहरुको ‘विवेकपूर्ण निर्णय’ भनेर ओलीले बच्ने प्रयास पनि गरेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here