Home News स’सुरा पर्ने नै ह*त्यामा सम्ल’ग्न, मध्य*रा’तमा ३ यु’वाले अप*ह’रण गरे भन्ने एउटा...

स’सुरा पर्ने नै ह*त्यामा सम्ल’ग्न, मध्य*रा’तमा ३ यु’वाले अप*ह’रण गरे भन्ने एउटा कथा मात्रै Gulmi (भिडियो हेर्नुहोस)

83
0

स’सुरा पर्ने नै ह*त्यामा सम्ल’ग्न, मध्य*रा’तमा ३ यु’वाले अप*ह’रण गरे भन्ने एउटा कथा मात्रै Gulmi (भिडियो हेर्नुहोस)

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
फागुनको पहिलो साता पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले गृहजिल्ला चितवन पुगेर भनेका थिए, ‘संसद् पुनर्स्थापना भए प्रधानमन्त्री बन्ने लोभ छैन। ’ फागुन ११ मा संसद् पुनर्स्थापना भयो। त्यसलगत्तै उनले नयाँ प्रधानमन्त्रीको खोजीको सुरुवात गरे। प्रधानमन्त्री बनिदिनका लागि प्रचण्ड–नेपालले नेपाली कांग्रेसका नेता शेरबहादुर देउवासँग प्रस्ताव गरे। देउवाले प्रस्ताव अस्वीकृत गरेपछि तत्काल नयाँ सरकार बनिहाल्ने सम्भावना देखिँदैन।

प्रचण्डले कानुनतः औपचारिक रूपमा नयाँ पार्टी गठन गरेका छैनन्। उनले मिलेर सरकारमा जान जसपासँग पनि प्रस्ताव गरेका थिए। त्यतिबेला जसपाले प्रचण्डलाई सोधेको थियो, ‘तपाईंको पार्टीको नाम के हो ?’ विनापार्टीका नेता प्रचण्डसँग सरकार गठनका लागि सांसद संख्या पनि पुग्दैन। स्पष्ट रूपमा भन्दा त्यति ठूलो दलको नेता रहेका प्रचण्डलाई यतिबेला प्रधानमन्त्री बनिदिने व्यक्ति खोजिहिँड्नुपर्ने अवस्था आउनु दुःखदायी छ।

सर्वोच्च अदालतको फैसलालाई सामान्य भन्ने प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली प्रचण्ड–नेपालको अल्पमत देखेपछि उनको चुरीफुरी घटेको छैन। आइतबार झापाको दमकमा पुगेर उनले प्रचण्ड–नेपाललाई चेतावनी दिए, ‘संसद् मुद्दा जितेर ल्याएको हो भने मलाई हटाएर देखाउनुस्। ’ प्रधानमन्त्री ओली जुन शक्ति देखाइरहेका छन्, त्यो उनको घमन्ड मात्र हो। उनले पुस ५ अघिको नेकपाको शक्ति गुमाइसकेका छन्।

ओली र प्रचण्ड यसअघि झन्डै दुईतिहाइ मत ल्याएको नेकपाका अध्यक्षद्वय थिए। नेकपासँग जुन शक्ति थियो, त्यसले मुलुक र जनताका पक्षमा जे काम गर्न पनि सक्थ्यो। उनीहरू दुईजनाको घमन्डले नेकपा क्षतिग्रस्त भइसकेको छ। यसले जनता र प्रतिपक्षलाई कत्ति पनि प्रभाव पार्दैन, बरु उनीहरू दुईजना शक्तिहीन हुन पुगेका छन्। नारायणहिटीको शक्तिशाली राजा हुन खोज्दा सदाका लागि नागर्जुन दरबारमा थन्किनुपरेको पूर्वराजा ज्ञानेन्द्रको नियति ओली र प्रचण्डले पनि अब भोग्दै जानेछन्। यी दुईजनाको घमन्डले नै नेकपा क्षतिग्रस्त भएको हो। त्यसले जनता र प्रतिपक्षलाई कुनै हानि पुर्‍याएन, बरु उनीहरूलाई नै शक्तिहीन बनायो।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here