Home News पहिलो पटक अमेरिकाले दियो यति ठुलो पुरस्कार, विश्वकै शाहासी महिलामा नेपाली छोरी...

पहिलो पटक अमेरिकाले दियो यति ठुलो पुरस्कार, विश्वकै शाहासी महिलामा नेपाली छोरी मुस्कान परिन् (सम्मान स्वरुप सेयर गराै)

469
0

पहिलो पटक अमेरिकाले दियो यति ठुलो पुरस्कार, विश्वकै शाहासी महिलामा नेपाली छोरी मुस्कान परिन् (सम्मान स्वरुप सेयर गराै)

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
शनिबार बिहान ९:४५ तिर क्षेत्रपाटीमा अवस्थित पुरानो ग्वारमरी पसलमा मानिसहरुको भिड देखिन्थ्यो । नेवारी परिकार ग्वारमरी विशेषगरी बिहानको नास्तामा खाने गरिन्छ । ग्वारमरी खानेभन्दा पनि पकाउने मानिसमा धेरैको आँखा गइरहेको थियो । आकर्षणका केन्द्रबिन्दु थिए, मास्टर सेफ प्रोफेसनल यूके २०२० का उपविजेता सेफ सन्तोष साह ।

पसलका सञ्चालक ८१ वर्षीय बाबुकृष्ण श्रेष्ठसँग यो परिकार पहिलो पटक देखेको भन्दै चाख मान्दै ग्वारमरी बनाउन सिकिरहेका थिए साह । साथमा उनले परिकारमा राखिने सामाग्रीको बारेमा पनि जानकारी लिए । १०० वर्षभन्दा बढी इतिहास बोकेको यो पसल बाबुकृष्णसँगै छोरा बुहारी पनि सघाउने गरेका छन् । ग्वारमरी चाख्दै साहले मिठो लागेको प्रतिक्रिया दिँदै भने,‘मलाई एकदम मिठो लाग्यो । बनाउन सिकेँ । यही स्वादमा मोर्डन टच दिएर आफ्नो भर्सनमा बनाउने छुँ ।’

काठमाडौँ गेष्ट हाउसको आयोजनामा ‘हेरिटेज फुड टुर’ मा सहभागी भएका साह केही समय अघि मात्र नेपाल फर्केका हुन् । मास्टर सेफ यूकेमा नेपाली खाना पकाएर सबैको मन जित्न सफल भएका साहलाई पसलमा बसेका व्यापारी होस् या बाटोमा हिँड्ने बटुवा गल्ली गल्लीमा सेल्फी लिनेको ओइरो लागेको देखिन्थ्यो । आलोक सिद्धी तुलाधरद्वारा विभिन्न सम्पदा क्षेत्रको वर्णन गर्दै अघि बढेको फुड टुर बांगेमुढा चोकमा नेपाल महिला संघ नागार्जुनले महिला दिवसको अवरसमा आयोजना गरेको गृहिणी मेलामा रोकियो ।

साहले मेला अवलोकन गर्दै नेवारी पोसाकमा सजिएका दिदीबहिनीहरुले बनाएको बारा र स्याभले चाखे । साहले सिगल अवलोकन गर्दे श्री ध: कुल्फी उद्योगमा लप्सीको स्वादमा बनेको वरफ पनि खाए । उनले यस्तै प्रकारको वरफजस्तै मास्टर सेफमा बनाएको निम्बु पानी सोर्बे बनाएको सम्झिए ।

७७ वर्षको इतिहास बोकेको क्षेत्रपाटी गणेश स्थानस्थित श्री कुमारी मरि पस: (पुरानो मिठाई पसल)का सञ्चालक हेमदास ताम्राकारले साहलाई लाखमरी बनाउन सिकाउँदै यसको महत्वको बारेमा पनि प्रकाश पारे । लाखमरी विशेषगरी नेवारी बिहेमा सगुनको रुपमा दिने चलन छ । जेरी र स्वारीको लागि पनि चर्चित छ यो ठाउँ । नुनदेखि सुनसम्म पाइने भनेर चिनिने बजार असनबाट क्षेत्र अघि बढ्दै जाँदा अचारमा साहको आँखा गइहाल्यो । उनले सिद्राको अचार पनि किन्न भ्याए । सन्तोषलाई मरमसालामा पनि विशेष रुची छ । उनले मसलाहरुको बारेमा पनि जानकारी लिए ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here